Azərbaycan Texnologiya Universitetinin (ATU) ev sahibliyi edəcəyi “PLMO 2026” beynəlxalq konfransının materialları dünyaca məşhur elmi nəşriyyat olan “Springer” tərəfindən "Advances in Computer Science Applications and Research (ACSAR)" seriyasında dərc olunacaq.
Qeyd edək ki, ATU-nun həmtəşkilatçılığı ilə keçiriləcək “Şərq-Qərb Nəqliyyat Dəhlizində Logistika, İdarəetmə və İstismar Problemləri üzrə V Beynəlxalq Konfransı (PLMO 2026)” 18–19 may 2026-cı il tarixlərində Bakı şəhərində, 20–21 may tarixlərində isə Gəncə şəhərində — Azərbaycan Texnologiya Universitetində hibrid qaydada təşkil olunacaq.
Tədbirin digər həmtəşkilatçıları Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin Riyaziyyat İnstitutu, Polşanın Sileziya Texnologiya Universiteti, Çinin Guancou Universiteti, Gürcüstanın Gürcüstan Texniki Universiteti və Özbəkistanın Daşkənd Dövlət Nəqliyyat Universitetidir.
Tədbirdə ABŞ, Polşa, Türkiyə, Gürcüstan, Çin, Özbəkistan, Qazaxıstan, Litva, Macarıstan, İsveç və digər ölkələrin aparıcı alimlərinin iştirakı gözlənilir.